GÖRSEL MUAYENE

Görsel Muayene, diğer NDT yöntemlerinden önce ve uzman kişiler tarafından doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi halinde, zaman ve maliyet tasarrufu sağlar.

Çıplak göz veya büyüteç, mikroskop gibi optik yardımcılar ile uygulanabilir. DQE, yüzey profili ve boyutsal kontrol için kaynak kumpası, hi-lo, pitting ölçü aletleri, mikrometre vb. tüm donanımı sağlar. Gözle erişimin mümkün olmadığı kısıtlı alanlarda videoskop/boroskop vasıtasıyla muayene gerçekleştirilir.

 Servis Esnasında Görsel Muayene

Servis esnasında yapılan durum tespit incelemelerinin temeli iyi uygulanan bir görsel muayeneye dayandırılmalıdır. Bu muayene yorulma çatlakları, korozyon, erozyon, aşınma, deformasyon, mekanik hasar, aşınma vb. problemlerin ön tespiti amacıyla uygulanır. Farklı hasar mekanizmalarını birbirinden ayırt edebilmek tecrübe ve iyi eğitim gerektirir. Bu konuda ehil enspektörler önemli bilgi ve verilerin elde edilmesini sağlayabilir. Bu bilgiler detaylı analiz için yapılması gereken diğer testler veya alınacak aksiyonların belirlenmesinde kullanılır.

HİZMET KALİTESİ VE TEKNOLOJİYE ULAŞIN!

botão whatsapp